بنیاد SIGG: بینش و شجاعت ( 1908 )

تاریخچه SIGG Switzerland Bottles AG در سال 1908 آغاز می شود: فردیناند سیگ، متخصص فلزکاری، پس از سال ها یادگیری و سفر به سوئیس بازگشت. او به همراه دوستش Xaver Küng یک کارخانه تولید آلومینیوم در بیل تاسیس کرد.

سیگ و کونگ در عشق خود به فلز و اعتقادشان به اینکه آلومینیوم ماده آینده است متحد هستند.


حرکت از بیل به فرینفلد ( 1917 )

موفقیت آنها حق آنها را ثابت می کند: تنها یک سال پس از شروع تولید، Küng، Sigg & Cie 30 نفر را استخدام کردند. کمی قبل از نقل مکان شرکت به Frauenfeld در سال 1917، Xaver Küng شرکت را ترک کرد. نام آن به SIGG AG Aluminiumwarenfabrik تغییر یافت.
این شرکت حتی زمانی که - پس از سالها توسعه و شکوفایی - توسط تامین کننده اصلی در سال 1936 تصاحب شد، نام خود را حفظ کرد.


بیش از 10000 محصول ( 1958 )

از همان ابتدا، SIGG طیف گسترده ای از تابه ها، قابلمه ها، فنجان های چای، کارد و چنگال و محصولات خانگی از جمله تختخواب و بطری های آب را به فروش می رساند. با گذشت زمان، این شرکت بارها و بارها موفق به فتح بازارهای جدید با ایده های جدید شده است. در سال 1958، این محدوده شامل بیش از 10000 محصول بود! بطری SIGG به طور تصادفی به مجموعه محصولات خانگی اضافه می شود. هنگام تولید قابلمه و تابه، مقدار زیادی آلومینیوم به عنوان زباله باقی می ماند. در طول سال‌های جنگ با کمبود منابع، یک کاربرد معنادار جدید برای مواد خام با ارزش جستجو و پیدا شد: SIGG یک بطری تولید می‌کند!


حرفه آنها در رختخواب آغاز شد (1960 )

داستان واقعی پشت بطری SIGG آن چیزی نیست که بیشتر شک می‌کنند: این بطری جانشین بطری آب دهه 20 نیست، بلکه جایگزین بطری تختخواب، مدل 26 1661 است. این بطری در دهه 60 در بازار وجود داشت. مشخصات آن بعداً به تدریج از بطری مسافرتی کلاسیک گرفته شد، که به زودی مورد استقبال گسترده قرار گرفت. در سال 1990، مسیر آینده بطری مشخص شد: SIGG شکل جدیدی ایجاد کرد که هنوز هم نمونه بطری های 0.5 و 0.75 لیتری امروزی است. بدنه بطری هنوز ساده بود، اما کیفیت آن به همان سطح امروزی رسید.


طراحی مشهور ( 1965 )

طراحی به یک جنبه مهم در تمام محصولات SIGG تبدیل می شود. مجموعه محصولات کاهش یافته است. در طول سال‌های بعد، طراحان به کار گرفته شده در SIGG شروع به ساخت اشیاء کلاسیک از جمله پیچ‌های مسافرتی، خطوط نمادین ظروف آشپزی و لوازم خانگی معروف کردند.


مقدمه های جدید: یک کلاسیک و رنگ تمام وقت ( 1980 )

پشت بطری معروف مسافرتی SIGG امروزی داستان متفاوتی با آنچه که انتظار می رود وجود دارد: جد یک بطری نوشیدنی مربوط به دهه 1920 نیست، بلکه یک بطری تخت از سال 1961 است. شکل بطری های تخت در بطری نوشیدنی کلاسیک SIGG منعکس شده است. هنوز هم مظهر یک بطری نوشیدنی آلومینیومی قابل استفاده مجدد است.

در همان زمان، اولین بطری های نوشیدنی روکش دار تک رنگ تولید می شود.


بطری های چند رنگ و  جدیدترین ها ( 1990-1992 )

محصولات جدیدی در ابتدای دهه 90 توسعه یافتند، مانند بطری ورزشی آلومینیومی 0.75 لیتری همراه با تاپ ورزشی سه مرحله ای نوآورانه. در همان زمان، SIGG بطری‌های چند رنگی بچه‌ها و بطری‌های مسافرتی را راه‌اندازی می‌کند و از این طریق راهی برای برآوردن نیازهای روند در سال‌های آینده پیدا می‌کند!


SIGG وارد موزه هنر مدرن می شود ( 1993 )

"بطری سوئیس اصلی" نیز نمونه ای از عملکرد طراحی و ساخت مشهور جهانی است. بالاترین قدردانی با معرفی موزه معتبر هنر مدرن (MoMA) در شهر نیویورک در سال 1993 اهدا می شود.
در همان سال، SIGG اولین مجموعه طراحی خود را تولید کرد و یک محصول از قبل کاربردی را به یک لوازم جانبی مد و کالای کلکسیونر تبدیل کرد.


مسابقه برای جام آغاز می شود ( 1996 )

یکی دیگر از نقاط عطف تاریخی: 1996. این سالی است که SIGG Switzerland AG حمایت مالی از رویدادهای ورزشی روند را آغاز کرد. بطری‌های ویژه SIGG با آرم رویداد برای رویدادهای شیک مانند مسابقه هوا و سبک، Quiksilver Roxy Jam و Mountainbike Worldcup ایجاد شد. فقط چند صد مورد برای هر رویداد، چیزی که مطلوب و کمیاب است، اشتیاق به جمع آوری را تحریک می کند. بطری های رویداد SIGG اکنون به عنوان قطعات کمیاب در محافل متخصص در نظر گرفته می شوند.


تنظیم مجدد و تمرکز بر روی بطری های آب ( 1999 )

پس از اینکه یک گروه سرمایه گذار SIGG Switzerland AG را تصاحب کرد، این شرکت تمرکز و محدوده محصول خود را مجدداً تنظیم می کند تا برای آینده آماده شود. SIGG به عنوان رهبر بازار جهانی در بطری های نوشیدنی آلومینیومی، می خواهد موقعیت خود را بیشتر گسترش دهد. با در نظر گرفتن این هدف، تصمیم بر این است که تمرکز تولید و تجارت بر روی بطری ها باشد.


محصول دلخواه ظاهر می شود ( 2003 )

این شروع دوره SIGG's Limited Editions بود. نسخه محدود "Swiss Cross" از بطری SIGG - منحصر به فردترین بطری سال 2003. مشخصات آن: بهترین مواد، تولید مجلل، ظرفیت 0.6 لیتر. پوشش ظریف آن: روکش چرمی قرمز با صلیب سوئیس گلدوزی شده به رنگ سفید و لوگوی حکاکی شده. طبیعتاً با وجود ظاهر غیرمعمول، عملکردی مشابه سایر بطری های SIGG دارد.


دفتر جدید (2004 ) SIGG

SIGG در سال 2004 به یک ساختمان جدید نقل مکان می کند. ساختمان اداری و انبار جدید منعکس کننده روحیه و پویایی پیشگامانه SIGG است: نمای ساختمان از آلومینیوم و محیط از سنگ معدنی بوکسیت - ماده خام برای آلومینیوم خالص ساخته شده است.


جشن 100 سال تعالی ( 2008 )

SIGG صدمین سالگرد خود را با حضور در بازار در بیش از 40 کشور و به عنوان رهبر بازار در بخش بطری های نوشیدنی آلومینیومی جشن می گیرد. در همان سال SIGG امکانات تولید خود را گسترش داد و یک تاپ بطری بچه گانه جدید را معرفی کرد.


یک مالک جدید - و حتی دسترسی بهتر به چین ( 2016 )

در فوریه 2016، SIGG توسط سازنده بطری خلاء فولادی ضد زنگ HAERS، چین خریداری شد. شرکت مادر جدید با دسترسی به بازار چین در حال رشد و دانش خود در زمینه محصولات فولاد ضد زنگ، پلی پروپیلن و تریتان شریک ایده آلی است.
بطری های آلومینیومی همچنان در مقر SIGG در Frauenfeld، سوئیس تولید می شود.


SIGG 110 سال تعالی را جشن می گیرد ( 2018 )

کاتالوگ محصولات برند سیگ sigg 

11_sigg.pdf