پشتیبانی 09121933405

کوله پشتی ورزشی


دسته‌بندی


کوله پشتی کوهنوردی :

کوله پشتی کوهنوردی یکی از تجهیزاتی است که برای حمل لوازم و وسایل مورد نیاز از آن استفاده می‌شود. به عبارت دیگر تمام وسایل موردنیاز یک کوهنورد باید درون وسیله‌ای قرار گیرد که این وسیله کوله پشتی (Back pack) نام دارد.

شکل ظاهری این کوله ها به گونه ای است که دارای یک محفظه بزرگ برای وسایل و سایر اشیا هستند و در اطراف کوله ، جیب های کمتری مشاهده می شود . بزرگترین شاخصه این کوله ها ، بافت تهویه دار در پشت آن هاست که طراحی این بافت ها به گونه ای است که در حین فعالیت و در زمان عرق کردن ، کلیه رطوبت را به خود جذب کرده و پشت کوهنورد را در همه حال خشک و خنک نگه می دارد . همچنین این بافت ها  باعث شده جریان هوا به طور متناوب در گردش باشد و تعرق را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.  

یک کوله پشتی کوهنوردی باید دارای ویژگیهایی باشد که بتوان از آن به راحتی بیشترین بهره را برد. بنابراین انتخاب یک کوله پشتی کوهنوردی مناسب و تنظیم صحیح آن روی بدن، دو مسئله بسیار مهم است.

انتخاب کوله پشتی کوهنوردی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا این وسیله همراه همیشگی شما هستند. در سالهای اخیر شرکتهای معتبر جهان کوله پشتی هایی با کاربردهای مختلف، در ابعاد و سایزهای مختلف طراحی کردند که کار کاربر را در انتخاب کوله مورد نظر، آسانتر کرده است.

کوله پشتی کوهنوردی باید دارای پارچه‌ای انعطاف‌پذیر و مقاوم در برابر نفوذ آب، کاور ضدآب، تسمه‌هایی با اسفنج نرم و قفل شونده برای شانه‌ها و کمر، با رگلاژ و عرض مناسب و همچنین باید دارای پشتی و زین داخلی استاندارد برای جلوگیری از فشار مضاعف به فرد، شانه‌ها و ستون مهره‌ها باشد تا صدمه جبران‌ناپزیری به کوهنورد وارد نشود.

چهار شاخصه های مهم انتخاب کوله پشتی:

  • حجم وظرفیت
  • جنسیت کوهنورد
  • نوع فعالیت یا برنامه
  • طراحی و ساختار کوله پشتی

کوله های صخره نوردی:

طراحی این کوله ها به شکل بلند و باریک است که اصولا پهنای آن از عرض کمر صخره نورد کمتر است و فرد به راحتی می تواند از میان صخره ها و شکاف ها عبور کند.

کوله های ورزش های زمستانی:

این کوله پشتی ها از لحاظ ساختار بدنه بسیار شبیه کوله پشتی های کوهنوردی بوده و دارای حجمی بین 20 تا 45 لیتر می باشد. همچنین همانند کوله های کوهنوردی مجهز به کمربندهای قابل تنظیم و بندهای شانه ای نیز هستند . تنها تفاوت بارز این کوله ها این است که دارای محفظه ای برای حمل وسایلی مانند چوب اسکی، تبرهای یخی و ... می باشند.

کوله های دوچرخه سواری:

کوله های دوچرخه سواری اصولا سبک و راحت بوده و برای افزایش بازدهی دوچرخه سواران مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی این کوله ها به این گونه است که دارای چند محفظه با دسترسی آسان برای نگهداری وسایل مورد نیاز دوچرخه سوار می باشند.